...

Ocak 04, 2013

Metrobüs


İnsanlar çoğunlukla söyleyemediklerini başkalarından duydukları zaman sinirlenirler, söyleyemediklerini yazan, çizen birileri varsa onları alıp okurlar, izlerler, takip ederler, sonra da eleştirirler. Bu eleştirinin nedeni karşısındakiyle aynı düşüncede olmadığı için değil, kendilerini kandırdıklarını o adam onlara fark ettirdiği içindir. Yani "Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır." sözü çok da mantıksız değil.

Bu yüzden eleştirilmekten korkanlar, toplum içinde yapmak istediklerine, söylemek istediklerine gem vurup farklı rollere bürünüyorlar. Bu yüzden hayatın çatlaklarının arasına içimizde taşıdığımız yerler tıkışıyor.

3 yorum:

asyayazar dedi ki...

Sizi okumaya bayılıyorum, kız yeğenlerimi hatırlatıyorsunuz bana. Bir çok sorunuzun cevabını hiç bir zaman bulamasanız da, soru sormaya devam edin. Soru sormaya devam ettiğiniz sürece çok güzel bir yaşamınız olur, hiç sıkılmazsınız. Sizden çok büyüğüm ama hala öğreniyorum. Öğrenmek mutluluğumdur diyenlerdenim. Ayrıca Nietzsche ve Satre benimde en çok başvurduğum düşünürlerdir.Sevgiler

Kâğıttan Kayıklar dedi ki...

Teşekkür ederim beğendiğiniz için, mutlu oldum. :)

Adsız dedi ki...

"The mentalis"t izle işe yarama ihtimali var, en azından "algıda seçiçi" olma tarafın güçlenir.
"Lie to me" var bir de.

hayatvetavla